Rwa Kulszowa

Rwa Kulszowa a Terapia Pijawka Medyczną

By 17 października 2019 No Comments

Rwa Kulszowa jest najczęstszą dolegliwością neurologiczną, dlatego też istnieje wiele różnych metod radzenia sobie z tym bólem. Od czasu kiedy w Polsce na wzór innych krajów Europy i Świata przywrócono do gabinetów stosowanie pijawki medycznej znajduje ona coraz szersze zastosowanie i ma opinię jednego z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z rwą kulszową.

Jak działa w takich przypadkach pijawka?

Rwa Kulszowa to najczęściej nagły ból w dole pleców po stronie prawej lub lewej w okolicy lędźwi promieniujący wzdłuż pośladka, tylnej powierzchni uda do łydki a czasami aż do stopy. W początkowej fazie rwa kulszowa może objawiać się mrowieniem, drętwieniem lub osłabieniem kończyny. Czasami ból bywa bardzo silny, może pojawić się nagle przy przewianiu, schylaniu, podnoszeniu ciężaru lub trwać całymi latami i nasilać się powoli.

 

Nagły atak rwy kulszowej jest najczęściej skutkiem zwyrodnień w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i dyskopatii. Zastosowana w takim przypadku pijawka medyczna przynosi szybką ulgę ponieważ jej enzymy działają silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Poprawiają krążenie i mikrokrążenie przez co rozluźniają i odżywiają tkanki i przyspieszają odżywienie i regenerację uciskanego nerwu. Pijawkę stosuje się bezpośrednio na skórę w okolicy bólu, dlatego można skoncentrować działanie jej enzymów do obszaru objętego dolegliwością. Działanie jest szybkie i skuteczne.

Enzymy pijawki działają również rozluźniająco na mięśnie spięte na skutek bólu co ułatwia ustawienie krążków międzykręgowych w prawidłowej pozycji i uwolnienie nerwu od ucisku. Więcej na temat działania Terapii Pijawką Medyczną na www.holistica.com.pl. Zdarza się, że rwa kulszowa ma związek z bólem kolana, które osłabia jedną z kończyn. Nieświadomie zmienia się wtedy sposób chodzenia. Przewlekła rwa kulszowa ma często związek ze stanami zapalnymi w obrębie narządów jamy brzusznej.

Diagnozuje się wtedy bolesność w dole brzucha po stronie prawej ( zastawka krętniczo – kątnicza, wyrostek robaczkowy) lub po stronie prawej ( esica) Przewlekły stan zapalny jajnika również może być jedną z przyczyn rwy kulszowej u kobiet. Zastosowanie pijawki medycznej w takich przypadkach przynosi kompleksowe rezultaty wygojenia stanów zapalnych i ognisk bólowych w obrębie brzucha jak i po stronie pleców. Jest jedyną terapią, która w tak kompleksowy sposób uzdrawia różnorodne przyczyny tej dolegliwości.

Bardzo ważnym elementem w terapii nawracającej rwy kulszowej, dyskopatii jest ustawienie całego kręgosłupa a szczególnie jego pierwszego kręgu – Atlasa. Więcej o ustawieniu Atlasa – Terapia Atlas Balancing na : www.holistica.com.pl.

Leave a Reply